HaberlerLatin Amerika

İran’ın Latin Amerika’daki etkisi siyonist rejimi rahatsız ediyor

Korsan İsrail, İran’ın Latin Amerika’da nüfuz sahibi olmasından duyduğu endişeyi ifade ederken, İran’ın o bölgedeki ülkelerle ilişkilerini güçlendirme yönünde gösterdiği çabalarını başarılı olarak tanımladı.

Siyonist İsrail radyosu bir haberinde İslami İran’ın Latin Amerika ülkeleriyle ilişkilerini güçlendirip, o bölgede nüfuz sahibi olmaya başladığına değinerek, 1987 yılından bu yana, işgalci İsrail’den hiçbir Dış İşleri Bakanının Latin Amerika ülkelerinden hiçbirini ziyaret etmediğini hatırlattı.

Aynı habere göre, korsan İsrail Dış İşleri Bakanı Avigdor Liberman, bu meseleyi dikkate alarak Latin Amerika ülkeleri konferansına katılması için kendi yardımcısını göndermeye karar verdi.

Diğer taraftan işgalci İsrail Dış İşleri Bakanlığı kaynakları, kendilerinin Latin Amerika’yı bırakmaları yüzünden İran’ın söz konusu ülkelerle olan ilişkilerini güçlendirdiğini, o bölgeye yönelik uyguladığı siyasetlerinde başarılı olduğu ve neticede Latin Amerika ülkeleri arasında nüfuzunun arttığını bildirdiler.

Başa dön tuşu
Bugün 28 Mayıs 2022 (4) içerik yüklenmiştir.