HaberlerİranLübnanOrtadoğu

İran’ın Lübnan büyükelçisi Lübnan Şiileri Yüksek Meclisi başkan vekili ile görüştü

İran’ın Lübnan büyükelçisi Gazanfer Ruknabadi, Lübnan Şiileri Yüksek Meclisi başkan vekili Şeyh Abdulemir Kabalan ile görüştü.

Dün gerçekleşen sözkonusu görüşmede taraflar, bölge ve Lübnan gelişmeleri konusunda görüş alış verişinde bulundular.

Şeyh Abdulemir Kabalan, İran’da 14 haziran tarihinde yapılan ve Hasan Ruhani’nin kazandığı cumhurbaşkanlığı seçimlerinin görkemli geçtiğini hatırlatarak bundan dolayı tebriklerini bildirirken, bölge gelişmeleri dikkate alınarak, başta yürütmenin başındakiler olmak üzere dini ve ılımlı şahsiyetlerin ve onların Velayeti Fakih’in yanında yer alarak İran İslam Cumhuriyeti’nin mukaddes hedeflerini ilerletmelerinde önemli rol oynayabileceklerini söyledi.

Kabalan, İran halkının bu seçiminden dolayı kendilerinin de memnuniyet duyduklarını hatırlatarak Dr. Hasan Ruhani için başarılar temennisinde bulundu ve yeni cumuhrbaşkanı Ruhani’nin programlarının İran milletinin geçmişe göre daha da ilerlemesi ve gelişmesine vesile olmasını temenni etti.

İran’ın Lübnan büyükelçisi Gazanfer Ruknabadi de, 15 Şaban Hazreti Mehdi’nin veladet yıldönümünü tebrik ederken, İran halkının görkemli bir şekilde katıldığı ve siyasi hamasetin bir daha tahakkuk bulduğu seçimlerin eşsiz bir güzellikte olduğu gibi bunun aynı zamanda İran’da demokrasinin dorukta olduğunun göstergesi olduğunu da söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 02 Ekim 2023 (23) içerik yüklenmiştir.