DünyaHaberler

İran’ın mayın temizleme çalışmaları takdir edildi

Uluslararası Kızılhaç Komitesi ve BM Kalkınma Programı koordinasyonu, İran İslam Cumhuriyetinin mayın temizleme çalışmalarını takdirle karşıladı.

“Uluslararası Mayınlara Karşı Bilinçlendirme ve Destek Günü” toplantısı BM İran İslam Cumhuriyeti Kalkınma Programı koordinasyonu ve Uluslararası Kızılhaç Komitesi temsilciliği başkanı ile birlikte yerli kurum ve kuruluş temsilcilerin katılımıyla İran’da yapıldı.

Toplantıda konuşan BM temsilcisi, İran İslam Cumhuriyeti Savunma Bakanlığı ve Mayın Temizleme Merkezi’nin girişimlerini takdirle karşılayarak şöyle konuştu: “İran mayın temizleme konusunda büyük adımlar attı. 2004 yılında Savunma Bakanlığı tarafından mayın temizleme merkezinin kurulması bunlardan biridir. Bu yüzden İran’ı, mayın temizleme ve mayının tehlikeleri konusunda halkı eğitme konusundaki girişimleri nedeniyle kutluyoruz.”
Uluslar arası Kızılhaç Komitesi yetkilisi de yaptığı konuşmada “insani değerler, İranlıların mezhep ve kültürün temelidir. İslami İran insani sorunların çözümü doğrultusunda birçok çaba harcadı” dedi.

Başa dön tuşu
Bugün 14 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.