HaberlerDünyaİranOrtadoğu

İran’ın milli çıkarları dünyanın her yerinde korunuyor

İran Deniz Kuvvetleri komutanı tuğamiral Şehram İrani, ”İran’ın deniz güvenliğini sağlamak için, tüm karasularında ve karasuları dışında istikrarlı güvenlik tesis edildi ve İran’ın ulusal çıkarları dünyanın her köşesinde savunuldu.” dedi.

El-Alem TV kanalına göre, Tuğamiral Şehram İrani, Tahran’da dost ve komşu ülkelerden bir grup askeri ataşe ve temsilcinin katılımıyla Ordu Donanma Günü anma töreninde bu kuvvete ait filoların açık sulardaki görevleri hakkında bilgi vererek şöyle dedi: “Şu anda İran İslam Cumhuriyeti Ordusu Stratejik Donanması’na ait iki filo okyanus bölgelerinde görev yapıyor ve bir filo da sevk ediliyor.”
İrani, “Deniz diplomasisinin geliştirilmesi ve komşu ve dost ülkelerin deniz kuvvetleriyle işbirliği bu gücün ve aktif bir üye olarak gündemindedir. Hint Okyanusu Deniz Kuvvetleri Sempozyumu  Üç çalışma grubundan ikisine İran İslam Cumhuriyeti Deniz Kuvvetleri eşbaşkanlık yapmaktadır.” dedi.
İran Deniz Kuvvetleri Komutanı, Hint Okyanusu bölgesindeki toplu güvenlik düzeyinin yükseltilmesi amacıyla Mekran kıyılarında Uluslararası Deniz Güvenliği İşbirliği Merkezi’nin kurulduğunu söyledi. /

Başa dön tuşu
Bugün 30 Mart 2023 (1) içerik yüklenmiştir.