HaberlerİranOrtadoğu

İran’ın milli direniş stratejisinin geliştirilmesine vurgu yapıldı

İran Pasif Savunma Teşkilatı Başkanı, düşmanın saldırılarına karşı İran’ın milli direniş stratejisinin geliştirilmesinin şart olduğunu belirtti.

İRİB haber ajansının bildirdiğine göre; İran Pasif Savunma Teşkilatı Başkanı General Gulamrıza Celali Tahran Cuma Namazı hutbeleri öncesinde yaptığı konuşmada, düşmanın stratejilerinden birinin nükleer anlaşmayı istismar etmek ve İran’ın savunma ve nükleer sanayii gibi diğer sektörlerine el uzatmak olduğunu belirterek, dünyanın İran’ın nükleer anlaşmayla ilgili tüm yükümlülüklerini yerine getirdiğini ve onlar için hiçbir bahanenin olmadığını çok iyi bildiğini ifade etti.

General Celali, düşmanın İran’ın güvenlik ve ekonomisini kutuplaştırma planına temasla, ABD başta olmak üzere düşmanın yumuşak tehditlerine karşı uyanık olunması gerektiğini vurguladı.

İran Pasif Savunma Teşkilatı Başkanı ayrıca, milli birlik ve beraberliğin korunması, direniş ekonomisi, iç üretim, iç tüketim modeliyle ilgilenmenin düşman karşısında kurtarıcı stratejilerinden olduğunu ifade etti.

30 Ekim, İran’da Pasif Savunma Teşkilatı’nın kuruluş yıl dönümüdür.

Başa dön tuşu
Kapalı