HaberlerİranOrtadoğu

İran’ın mültecilere hizmetlerine özgü

BM Teşkilatı mülteciler yüksek komiserliği İran temsilcisi, yabancı mültecilere İran devleti tarafından sunulan eğitim ve sağlık hizmetlerinden dolayı teşekkürünü bildirdi.

İRİB Haber ajansına açıklamada bulunan BM Teşkilatı mülteciler yüksek komiserliği İran temsilcisi Sivanka Danapala, İran İslam cumhuriyetinin yabancı mültecilere hizmetinin en üst seviyede olduğunu ve bu komiserliğin de bu hususta İran hükümetine yardımcı olmaya çalıştığını söyledi.

kendilerinin mültecilere yardımve hizmet konusunda İran hükümeti ile çok yakın bir teamül ve işbirliği içinde olduklarını ve İran’ın özellikle kültür ve sağlık alanında mültecilere yaptığı üstün hizmetleri yakından müşahede ettiklerini belirten BM Teşkilatı mülteciler yüksek komiserliği İran temsilcisi, İran’da mülteci çocuklarına verilen eğitim hizmetlerinin İranlı çocuklara verilen hizmetle aynı olduğunu bildirdi.

BM Teşkilatı mülteciler yüksek komiserliği İran temsilcisi, İslam İnkılabı Rehberi Ayetullah Hamanei’nin tüm yabancı çocukların eğitim ve sağlık hizmetlerinden eşit seviyede yararlanmaları konusundaki fetvasının bu hususta belirleyici rol ifa ettiğini söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 27 Kasım 2023 (12) içerik yüklenmiştir.