HaberlerİranOrtadoğu

İran’ın nükleer faaliyetleri durmayacak

İran Meclis Başkan Vekili Bahüner “İran her zaman nükleer mesele konusunu görüşmeye hazır, fakat hiçbir zaman anti propaganda yaygarasına teslim olup da nükleer faaliyetlerini durdurmayacaktır” dedi.

Dün Tahran’da “Besmele” sergisinin açılış merasiminde bulunan Meclis Başkan Vekili Muhammed Rıza Bahüner, muhabirlerle konuşurken İran-5+1 Grubu müzakereleriyle ilgili olarak “Müzakereler, İran’ın öneri paketi üzerine olumlu bir yönde ilerledi” şeklinde konuştu.

Bahüner daha sonra “Kimileri İran’ın öneri paketini gündemden çıkarmaya çalışmıştı. Fakat onların bu tavrı, paketin daha ciddi takip edilmesi ve önerilen mihverlerin vurgulanmasına sebep oldu” ifadesini kullanırken ayrıca, 20’ler Grubunun, İran’ın “Fordu” nükleer sitesini faaliyete geçirerek kurallara aykırı davrandığı şaibesini oluşturma yönünde bir yaygara başlatmasıyla ilgili sorulan bir soru üzerine “20’ler Grubunun bazı üyeleri bu yönde bir çaba gösterdi iseler de, bunu başaramadılar. Çünkü onların ortaya attıkları iddialar ispatlanmadı. Biz de nükleer faaliyetlerimizi aynı şekilde sürdüreceğiz” karşılığını verdi.

Başa dön tuşu
Bugün 14 Mayıs 2021 (75) içerik yüklenmiştir.