HaberlerİranOrtadoğu

İran’ın nükleer konumu daha da güçlenmiştir

İran cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad, İran’ın bugün nükleer konumunun güçlendiğini belirterek, artık nükleer alanda denge ve işbirlikleri safhasına girdiklerini söyledi.

İran Radyo ve Televizyon Kurumu’nun sorularını cevaplayan Ahmedinejad, bir zamanlar İran’ın nükleer faaliyetlerinin durması gerektiğini bildiren ve İran’ın nükleer teknolojiye hakkının olmadığını söyleyenlerin bugün o sözleri artık ağızlarına alamadıklarını bildirdi.

Siyonist İsrail ile Amerika’nın son zamanlarda İran’ın nükleer faaliyetleriyle ilgili müzakereler aleyhindeki propagandalarıyla ilgili bir soruya cevap veren Ahmedinejad, siyonistlerin ve birkaç Batılı ülkenin, İran’ın nükleer alanda geldiği merhaleden rahatsız oldukları zira onların her zaman nükleer konuda İran’ı bir sorun içinde görmek istediklerini belirterek, bundan dolayı onların İran milleti içinde fitne ateşi salmaya çalıştıklarını fakat İran milletinin uyanık olduğunuz artık bu gibi propagandaların etkisinde kalmayacağını bilmeleri gerektiğini söyledi.

Ahmedinejad, İran’ın nükleer faaliyetlerinin durmasının artık sözkonusu dahi olmadığını ve artık uluslar arası atom enerjisi kurumu ve diğer nükleer teknolojisi sahibi ülkelerin bugün İran’la işbirliğinden yana tutum izlediklerinin altını çizdi.

İran cumhurbaşkanı İran milletinin nükleer konuda taviz verilmeyeceğini ve ülkenin çıkarları doğrultusunda hareket edildiğini çok iyi bilmesi gerektiğini hatırlattı.

Başa dön tuşu
Bugün 14 Mayıs 2021 (25) içerik yüklenmiştir.