AsyaHaberler

İran’ın nükleer programına baskılar boşunadır

İran Milli Güvenlik Yüksek Konseyi Sekreteri Celili, ABD’nin çeşitli meselelere karşı uyguladığı politikaları eleştirerek, İran’ın nükleer programına karşı baskı uygulamanın hiçbir fayda vermeyeceğini vurguladı.

Milli Güvenlik Yüksek Konseyi Sekreteri Said Celili dün akşam Çin’in Sosyal Bilimler Kültürevi üst düzey yetkilileri ve ayrıca ülkenin bilimsel merkezi Başkanlarından bir grupla görüşmesinde yaptığı konuşmada, ABD’nin İran’ın nükleer konusu dahil çeşitli meselelere karşı uyguladığı siyasetlerini eleştirirken “Tahran’a baskı yapmanın bir faydası olmaz” diye vurguladı.

Celili ayrıca “Süper güçlerden kimileri istilaya dayalı planları doğrultusunda İran’a karşı tehdit ve baskı yöntemlerini hala sürdürmekteler. Halbuki İran Uluslararası Atom Enerji Ajansına ilişkin sorumluluğunun tamamını yerine getirmiş durumundadır” dedi.

Celili daha sonra ABD Başkanı Obama’nın değişim sloganının sadece, kamuoyunu bu ülkenin dış politika alanında uğradığı başarısızlıklar konusundan uzak tutma amacıyla taktik olarak kullanıldığının altını çizdi.

Başa dön tuşu
Bugün 18 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.