İslami Davet

İran’ın Önde Gelen Ehli Sünnet Alimlerinden Movlavi Ali Ahmet Selami: İslam Ülkeleri Liderleri Kudüs’ün Siyonist Rejimin Başkenti Yapılmasına Engel Olmalılar

10 Aralık 2017 13:46

İran Uzmanlar Meclisi’nin Sistan ve Belucistan temsilcisi Movlavi Ali Ahmet Selami yaptığı açıklamada; Kudüs konusunda zayıf davranmanın İslam’a ve Müslümanlara ihanet anlamına geldiğini vurgulayarak şunları söyledi: İslam ülkeleri liderleri, tüm varlıklarıyla Kudüs’ün Siyonist Rejimin başkenti olmasına engel olmalıdırlar.

Ehli Sünnet Alimi, Zahedan’da İran Haber Ajansına verdiği röportajda; Kudüs’ün Siyonist Rejimin başkenti yapılmasına ilişkin şu açıklamalarda bulundu: İmam Humeyni’nin (r.a) de buyurduğu gibi, Filistin İslam’ın bir parçasıdır ve İslam Dünyası’nın en temel konusudur, bununla birlikte tüm varlığıyla Filistin’in kurtulması için savaşmak tüm Müslümanların vazifesidir.

İran Uzmanlar Meclisi’nin Sistan ve Belucistan halkı temsilcisi, daha sonra sözlerini şöyle sürdürdü: Tüm Müslümanlar özellikle de İslam ülkeleri liderleri, tüm varlıklarıyla siyasi ve ekonomik yolları kullanarak Kudüs’ün Siyonist Rejimin başkenti olmasını engellemelidirler çünkü bu konuda her türlü zayıflık İslam’a ve Müslümanlara ihanettir. Amerika’nın yaptığı fitneciliktir çünkü Amerika diğer uygulamalarının tamamında başarısız oldu, Suriye ve Irak’ta yenilgiye uğradı, IŞİD konusunda ağır bir yenilgi aldı ve hala Kudüs’ün Siyonist Rejimin başkenti olması fitnesini çıkararak anlaşmazlık çıkarmaya ve yeni bir fitne tohumu ekmeye çalışıyor.

Ehli Sünnet Alimi Selami, Amerika’nın bu konuda Müslümanlardan daha çok zarara uğrayacağını bilmesi gerektiğini belirterek sözlerini şöyle sürdürdü: Amerika’nın amacı İslam ülkeleri arasında anlaşmazlık çıkarmaktır. İslam ülkeleri Amerika’ya ekonomik ve siyasi baskı uygulamalı ve bu büyük şeytanla diplomatik ve siyasi ilişkilerini sonlandırmalıdırlar.

İran’ın Önde Gelen Ehli Sünnet Alimlerinden Movlavi Ali Ahmet Selami: İslam Ülkeleri Liderleri Kudüs’ün Siyonist Rejimin Başkenti Yapılmasına Engel Olmalılar Konusuna Ait Etiketler

Yukarı Çık