HaberlerİranOrtadoğu

İran’ın savunma gücü, düşmanı yumaşak savaşı seçmeye zorladı

İran Deniz Kuvvetleri Komutanı “İran’ın yüksek savunma gücü, düşmanı yumaşak savaşı seçmeye zorladı” dedi.

İran Deniz Kuvvetleri Komutanı Amiral Habibullah Seyyari, dün akşam Reşt kentinde Kuran’la yakınlaşma adına düzenlenen bir toplantıda yaptığı konuşmada, bu tür toplanmaların her yıl daha fazla ilgi ve daha fazla coşkuyla yapıldığının altını çizerek “Bu işin hocaları çok ağır bir sorumluluk üstlendiklerinin bilincinde olsunlar. Eğitim verdikleri kişiler, Stratejik Deniz Kuvvetlerinin serbest denizlerde etkin olan yiğitleridir” dedi.

Amiral Seyyari daha sonra, düşmanların yumuşak savaşı gündemlerine almaları konusundan söz ederken “Sekiz yıllık dayatmalı sert savaşta düşmanın amacı, bazı bölgeleri İran’dan koparmaktı. O zaman tankını, topunu, uçağını ve diğer savaş donanımını kullandı. Sert savaşın sebep olduğu kayıp kentlerin yıkımı ve insanların öldürülmesidir” ifadesini kullandı.

Deniz Kuvvetleri Komutanı Seyyari konuşmasını şöyle sürdürdü: “Ama bugün düşman yumuşak savaşla saldırıya geçmiş durumunda. Bu tür savaşın özelliği de, fikirlere hakim olmasıdır. Buna göre, sert savaşta hedefine ulaşamayan düşman bu kez yumuşak savaşla fikirleri kendi yönetimi altına alma ve inançları değiştirme peşinde. Çünkü biliyorlar insanın inancı değişti mi, onun tavrı da değişiyor. Bu savaşta uydu kanalları, internet, çeşitli filmler ve medya gibi araçlar bu savaşın en tehlikeli silahları niteliğindeler. Onların en büyük hedefi de gençler.”

Başa dön tuşu
Bugün 25 Haziran 2022 (2) içerik yüklenmiştir.