HaberlerİranOrtadoğu

İran’ın sınır güvenliği iki kat artmıştır

İran İslam Cumhuriyeti Güvenlik Güçleri komutanı, Zabol sınır boyunu kapatma planı dolayısıyla İran’ın doğu sınırlarının güvenliğinin iki kat artığını vurguladı.

Perşembe sabahı Güney Horasan Askeri ve Güvenlik birliklerine hitaben kouşma yapan Komutan İsmali Ahmedi Mukaddem, İran’ın Afganistan ve Pakistanla olan 2 bin kilometre ortak sınırına işaretle, bu iki ükedeni güvensizliği ve istikrarsızlığı yüzünden İran pek çok sorunlarla karşılaştığını ve Afganistan’daki organize terörismin varlığı İranı zor şartlarda bıraktığını söyledi.

Afganistan’ın uyuşturucu madde transiti için İran en kısa güzergah olduğunu söyleyen Ahmedi Mukaddem, ülke içinde de terörist güçler İran’ın güvenliğini tehlikeye sokmak istediklerini kaydetti.

İran’ın doğu sınırlardaki güvenlik güçlerinin sayısını iki kata arttırıldığının bilgisini veren Ahmedi Mukaddem, sınır birliklerinin techizatlarının ve komuta merkezlerinin imkanlarının yenilenmesi için üç yıl zarfında 800 milyar Toman miktarında para harcandığını belirtti.

İran İslam Cumhuriyeti Güvenlik Güçleri komutanı, Zabol sınır boyununu kapatma planı dolaysıyla İran’ın doğu sınırlarının güvenliği iki kata artığını vurguladı.

Başa dön tuşu
Bugün 16 Mayıs 2021 (27) içerik yüklenmiştir.