HaberlerİranOrtadoğuSuriye

İran’ın Suriye büyükelçisi: Suriye hükümeti, bu ülkenin siyasi süreci hakkında asıl karar vericidir

İran’ın Suriye büyükelçisi Cevad Türkabadi, bazı tarafların İran’ın Suriye’den çıkmasına dair isteklerine gösterdiği tepkide, ”Suriye hükümetinin, bu ülkenin siyasi ve askeri sürecinin nasıl olması gerektiğiyle ilgili asıl karar verici olduğunu’ söyledi.

Cevad Turkabadi, siyonist düşmanın, düşmanlığının daimi olacağını, İran ve Suriye’nin de bu gibi düşmanlar karşısında direnmeye devam edeceklerini söyledi.

İran büyükelçisi, Beşar Esad’ın komutasındaki Suriye ordusunun hükümet ile adım adım dirayetli bir şekilde Suriye’yi eski günlerine döndürmekte olduğunu belirterek, bu başarıların devam edeceğini söyledi.

İran’ın Suriye büyükelçisi, İran İslam Cumhuriyetinin Suriyeli kardeşlerin yanında olacağını ve onları destekleyeceğini ve onları Suriye’nin siyasi süreci ve Suriye topraklarında askeri operasyonlarda asıl karar vericiler olarak gördüğünü söyledi.

Türkabadi, Astana müzakereleri sürecine de temasla, ‘Astana sürecinin kuşkusuz önemli bir süreç’ olduğunu belirterek, savaş ortamında müzakere sürecini başarılı bir şekilde yürürlüğe koyduğunu ve bunu milli uzlaşıyı uygulamada gösterdiğini ve bunun için son derece önemli bir süreç olduğunu söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 06 Aralık 2023 (1) içerik yüklenmiştir.