HaberlerİranOrtadoğuSuriye

İran’ın Suriye konusundaki siyaseti kesinlikle değişmeyecektir

İran İslami Şura Meclisi milli güvenlik ve dış siyaset komisyon üyelerinden Seyyid Ahmed Rıza Destgayb, Batılıların Suriye’ye müdahale ederek bölgeyi fitne ateşine çekmek istediklerini söyledi.

Destgayb verdiği demeçte, Suriye’de buhranın sona ermemesi halinde bu ateşin diğer bölge ülkelerine sıçrayacağını ve o zaman bunun önüne geçilmesinin de son derece zor olacağını söyledi.

İran’da yeni hükümetin kurulması halinde İran’ın Suriye konusunda siyasetinin kesinlikle değişmeyeceğinin de altını çizen Destgayb, yeni hükümetin dünya ile ilişkileri geliştirmeye önem vereceğini ama aynı zamanda Suriye sorununun da görüşmeler yoluyla halledilmesi için daha çok çaba sarf edileceğini umduğunu dile getirdi.

Bilindiği gibi Suriye mart 2011’den bu yana Amerika başta olmak üzere Avrupa ülkeleri ile onların bölgedeki müttefiki ülkelerin teröristlere silah ve mali yardımları ile bugün yerle bir olurken Suriye ordusu ise her geçen gün kentleri teröristlerden temizlemeye ve onlara ağır darbeler indirmeye devam ediyor.

Başa dön tuşu
Bugün 04 Temmuz 2022 (20) içerik yüklenmiştir.