HaberlerİranOrtadoğu

İran’ın terörle mücadelesi çok eskiye dayanmaktadır

Hatemül Enbiya Hava Karargahı Komutanı, “Batı’nın yürüttüğü siyaset ile bizim siyasetimizin arasındaki fark, bizim terörizmle zevkimize göre mücadele etmememizdir” dedi.

Devrim Muhafızları Ordusu’na bağlı Hatemül Enbiya Hava Karargahı Komutanı Tuğgeneral Ferzad İsmaili yaptığı açıklamada, “Bazı Batı ülkeleri teröristleri desteklediği için bugün terörün onlara da bulaştığını görüyoruz” diye ifade etti.

Fransa’da yaşanan terör saldırılarını kınayan Tuğgeneral İsmaili, İran’ın Fransa terör olaylarında olduğu gibi Suriye, Filistin, Irak, Yemen ve Lübnan’da vuku bulan terörist saldırılardan da kaygı duyduğunu kaydetti.

Batı ülkelerinin terörizmle mücadelede çifte standart uyguladıklarını vurgulayan Tuğgeneral İsmaili, Batı’nın teröristlerin onların lehine çalıştığında iyi, aleyhlerinde çalıştıklarında ise kötü terörist olduklarına inandığını söyledi.

İran’ın terörle mücadelesinin çok eskiye dayandığına değinen Tuğgeneral İsmaili, “Bizim Şehit Şirazi, Şehit Mutahhari ve nükleer uzmanı şehitler gibi teröre kurban giden şahsiyetlerimiz var. Biz Batı ülkelerinin aksine zevkimize göre terörizmle mücadele etmiyoruz ve her türlü terörizmin kökünün kazılmasından yanayız” diye ekledi.

Başa dön tuşu
Bugün 29 Eylül 2023 (34) içerik yüklenmiştir.