FilistinHaberlerİranOrtadoğu

İran’ın Uranyum Zenginleştirmeye Yeniden Başlamasına Hazırlıklı Olmalıyız

Siyonist Rejim ordusu istihbarat eski başkanı General Amus Yadlin yaptığı açıklamada; Kuzey Kore’nin nükleer silahtan arındırılmasının başarısızlıkla sonuçlanması Tel-Aviv’in Tahran karşısında yalnızlaşmasına neden olmaktadır, ifadelerini kullandı.

Yadlin Siyonist İç Güvenlik Çalışmaları Enstitüsü’nde (INSS) yaptığı konuşmada; eğer Kuzey Kore nükleer altyapısını ortadan kaldırırsa bu büyük bir olaydır çünkü bu durumda İran tekrar Siyonist Rejim’in nükleer yayılmayı önleme politikasında yer alacaktır, ifadelerini kullandı.

Bu Enstitü twitter sayfasında Yadlin’den naklederek; eğer Kuzey Kore’nin nükleer silahtan arındırılması başarısızlıkla sonuçlanırsa, Amerika bu ülke ile uğraşacaktır ve İsrail İran ile mücadelede yalnız kalacaktır, ifadelerini kullandı.

Siyonist Rejim eski istihbarat başkanı ve adı geçen enstitünün başkanı olan Yadlin ayrıca; ABD Dışişleri Bakanı açıklamasında İran rejiminin değişimine değinmedi ancak bu Donald Trump’ın hükumet planında yer almaktadır. İran zayıf ve darbe alacak bir hale gelmiştir. İran’a karşı yaptırımların değişime neden olacağına inanıyoruz, açıklamasında bulundu.

Yadlin kendi twitter sayfasında yaptığı paylaşımda; geçtiğimiz gün bu enstitüde Trump’ın nükleer anlaşmadan çıkma ihtimali senaryosu hakkında konuşuldu ve İran’ın tekrar uranyum zenginleştirme ve nükleer bomba yapma yolunda ilerlemesi gibi ümit verici olmayan ihtimallerin dikkate alınması gerektiği belirtildi.

Başa dön tuşu
Bugün 19 Mayıs 2024 (61) içerik yüklenmiştir.