BilimselHaberlerİranLatin AmerikaOrtadoğu

İran’ın Venezuela’ya yaptığı dev petrol gemisi teslime hazırdır

İran Cumhurbaşkanı Yardımcısı Saidlu, Venezuela’nın ısmarladığı dev petrol gemisinin yapım aşamasının bittiğini ve teslime hazır olduğunu belirtti.

İran Cumhurbaşkanının Uluslararası İşler Yardımcısı Ali Saidlu, İran’la Venezuela Cumhurbaşkanlarının yakında görüşeceklerine değinerek “Bu görüşmede ikili işbirliği ve ortak projelerde bulunma programının geçmişteki durumunun gözden geçirilmesi ve böylece iki ülke arasında işbirliğinin devam ettirilmesi konusunda karar alınması bekleniyor” dedi.

Saidlu ayrıca “Bu görüşmede aynı zamanda İran’la Venezuela arasında ilişki ve işbirliğinin çeşitli boyutlarda geliştirilip güçlendirilmesi, bunun yanında Latin Amerikalı diğer ülkelerle ilişkilerin geliştirilmesi konusu da incelenecek” şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı Uluslararası İşler Yardımcısı Saidlu açıklamalarının devamında “Bu görüşmede gündeme alınabilecek konulardan birinin Venezuela’nın yapımını İran’a ısmarladığı 3 dev petrol gemisi projesidir ki bu 3 gemiden 1’inin yapım işi sona erdi ve teslim aşamasında” ifadesini kullandı.

Başa dön tuşu
Bugün 29 Haziran 2022 (22) içerik yüklenmiştir.