Haberlerİmam Ali HamaneyİranOrtadoğu

İran’ın yeni cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, İmam Humeyni(ra)’nin türbesini ziyaret etti

İran’ın yeni Cumhurbaşkanı Hüccetülislam Hasan Ruhani, dün akşam İslam Cumhuriyetinin büyük kurucusu İmam Humeyni’nin-ks- türbesini ziyaret etti.

Halk seçimiyle ülkenin yeni Cumhurbaşkanı olarak belirlenen Hüccetülislam Hasan Ruhani dün akşam, Dünya Müslümanlarının ve Mustazaflarının Rehberi Seyyid İmam Ali Hamaney’le görüştükten sonra, İslam Cumhuriyetinin büyük mimarı İmam Humeyni’nin-ks- türbesini ziyaret etti.

Hüccetülislam Ruhani bu ziyaret sırasında yaptığı konuşmasında, Dünya Müslümanlarının ve Mustazaflarının Rehberi Seyyid İmam Ali Hamaney’le gerçekleştirdiği görüşmesine değinerek “Bu ziyarette Dünya Müslümanlarının ve Mustazaflarının Rehberi Seyyid İmam Ali Hamaney çeşitli meselelerle ilgili yol gösterici beyanatta bulundu. Tabi ben de kendi bakış açılarımı dile getirdim. Çok güzel bir görüşme oldu” dedi.

Ruhani daha sonra, İmam Humeyni’nin-ks- türbesini ziyarete gelişinden söz ederken “Burası hürriyetsever bütün yüreklerin bağlı olduğu bir mekandır. İmam Humeyni-ks- İran halkına izzet ve ululuk kazandıran unutulmaz bir şahsiyettir ve ben de burayı gelip karşısında saygı duruşunda bulunmayı boynumun borcu olarak görüyorum” şeklinde konuştu.

İslam İnkılabının Milli Güvenlik Yüksek Konseyi’ndeki Temsilcisi Ruhani, halkın seçimlere katılımı konusunda sorulan bir soru üzerine “Halkın bu muhteşem katılımı karşısında benim bu halka başeğmekten başka bir şey kalmıyor. Halkımız bu coşkusu ve bu geniş katılımıyla dünyayı şaşkına çevirdi. İnşallah bu hareket halktan yana yeni gelişim ve değişimlerin başlangıç noktası olur” diye vurguladı.

Başa dön tuşu
Bugün 16 Ağustos 2022 (20) içerik yüklenmiştir.