HaberlerİranOrtadoğu

İran’ın yeni cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, İran Yargı Gücü Başkanı’yla görüştü

İran Yargı Gücü Başkanı Ayetullah Amuli Laricani, seçimleri kazanıp Cumhurbaşkanı olarak ilan edilen Hasan Ruhani’yle görüşüp, işbirliğine hazır olduklarını vurguladı.

İran Yargı Gücü Başkanı Ayetullah Amuli Laricani, seçimleri kazanıp 11. Cumhurbaşkanı olarak ilan edilen Hüccetülislam Hasan Ruhani’yle görüşmesinde, Ruhani’yi bu başarısından dolayı kutlamanın yanı sıra, Yargı Gücünün bağımsızlığını korumakla birlikte gelecek hükümetle teamül ve işbirliğine ve işlerde kolaylık sağlanmasına yardımcı olmaya hazır olduğunu vurguladı.

Ayetullah Amuli Laricani daha sonra, İran halkının siyasi yeni bir hamaset yaratarak seçimlere coşkun ve kalabalık bir şekilde katılmasını bu ülke halkının İslam Cumhuriyeti düzenine yönelik bağlılığının bir belirtisi olarak değerlendirip “Halkın bu hamasetine dürüst ve samimi hizmetler ve içten çabalarla karşılık vermek gerekir artık. Zira bu halk hep daha iyi hizmetler görmeyi hakediyor” dedi.

Yeni Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani de bu görüşmede, Yargı Gücünün sahip olduğu önemli yerini vurgulıyarak “Yargı Gücü halkın hakları, adalet ve özgürlüklerin koruyucusudur. Buna göre Yargı ve Yürütme Güçlerinin sürekli olarak işbirliği halinde olmaları lazım” diye vurguladı.

Başa dön tuşu
Bugün 01 Temmuz 2022 (19) içerik yüklenmiştir.