HaberlerİranOrtadoğu

İran’ın Yeni Cumhurbaşkanı Hüccetülislam Ruhani: İran Halkı Dünyayı Şaşkına Çevirdi

Halk seçimiyle ülkenin yeni Cumhurbaşkanı olarak belirlenen Hüccetülislam Hasan Ruhani dün akşam, İslam İnkılabı Rehberi Ayetullah Hamenei’yle görüştükten sonra, İslam Cumhuriyetinin büyük mimarı İmam Humeyni’nin-ks- türbesini ziyaret etti.

Hüccetülislam Ruhani bu ziyaret sırasında yaptığı konuşmasında, İslam İnkılabı Rehberi Ayetullah Hamenei’yle gerçekleştirdiği görüşmesine değinerek “Bu ziyarette İslam İnkılabı Rehberi çeşitli meselelerle ilgili yol gösterici beyanatta bulundu. Tabi ben de kendi bakış açılarımı dile getirdim. Çok güzel bir görüşme oldu” dedi.

Ruhani daha sonra, İmam Humeyni’nin-ks- türbesini ziyarete gelişinden söz ederken “Burası hürriyetsever bütün yüreklerin bağlı olduğu bir mekandır. İmam Humeyni-ks- İran halkına izzet ve ululuk kazandıran unutulmaz bir şahsiyettir ve ben de burayı gelip karşısında saygı duruşunda bulunmayı boynumun borcu olarak görüyorum” şeklinde konuştu.

İslam İnkılabının Milli Güvenlik Yüksek Konseyi’ndeki Temsilcisi Ruhani, halkın seçimlere katılımı konusunda sorulan bir soru üzerine “Halkın bu muhteşem katılımı karşısında benim bu halka başeğmekten başka bir şey kalmıyor. Halkımız bu coşkusu ve bu geniş katılımıyla dünyayı şaşkına çevirdi. İnşallah bu hareket halktan yana yeni gelişim ve değişimlerin başlangıç noktası olur” diye vurguladı.

Başa dön tuşu
Bugün 02 Temmuz 2022 (20) içerik yüklenmiştir.