DünyaHaberlerİranOrtadoğu

İran’ın yeni nükleer paket önerisi hazır

İran’ın Ulusal Güvenlik Konseyi Sekreteri, onuncu devletin işe başlamasıyla birlikte uluslararası düzeyde barış ve adaletin sağlanması doğrultusunda İran İslam Cumhuriyeti hazırladığı yeni öneri paketini sunmaya hazır olduğunu ilan etti.

İran”ın Ulusal Yüksek Güvenlik Konseyi Genel Sekreteri ve nükleer enerji konusundaki başmüzakerecisi Said Celili, Tahran’da düzenlediği basın toplantısında “İran, başta nükleer program olmak üzere güvenlik, ekonomik ve siyasi alandaki sorunların çözümüne ilişkin önerilerini güncelledi. İran, ulusal ve bölgesel kapasitelerini kullanarak uluslararası alandaki endişeleri gidermeye hazır” ifadesini kullandı.

Gürcistan krizi, dünya ekonomik krizi ve ABD Cumhurbaşkanı seçimleri dolaysıyla İran ve 5+1 ülkeleri arasındaki görüşmelere ara verildiğini ifade eden Said Celili, onuncu devletin işe başlamasıyla birlikte uluslararası düzeyde barış ve adaletin sağlanması doğrultusunda İran İslam Cumhuriyeti hazırladığı yeni öneri paketini sunmaya hazır olduğunu ilan etti.

Başa dön tuşu
Bugün 09 Mayıs 2021 (20) içerik yüklenmiştir.