HaberlerİranOrtadoğu

İranlı bilim adamlarının kimliğinin korunması vurgulandı

İran İslam cumhuriyeti nizamının maslahatını teşhis kurulu stratejik araştırma merkezi başkanı, İranlı bilim adamlarının kimliğinin korunması zaruretini hatırlattı.

İran İslam cumhuriyeti nizamının maslahatını teşhis kurulu stratejik araştırma merkezi başkanı Dr. Ali Ekber Velayeti, İranlı meşhur bilim adamı ve tabip İbni Sina’yı anma günü dolayısıyla düzenlenene törende yaptığı konuşmada, İran İslam Cumhuriyetinin kendi ünlülerinin kimliğinin korunmasında oldukça ciddi olduğunu bildirdi.

İran İslam cumhuriyeti nizamının maslahatını teşhis kurulu stratejik araştırma merkezi başkanı, BAE’nin son dönemlerde İbni Sina’nın bu ülkeye ait olduğuna dair ortaya atmış olduğu iddiaya temasla, İranlı meşhur bilim adamları ve ünlülerin isminin korunmasına gerekli dikkatin gösterilmemesi durumunda onların her gün yeni bir sahip bulacaklarını bildirdi.

Velayeti, İbni Sina’nın doğum günün İran’da doktor günü olarak ilan edildiğini ve bunun ise bu gibi ünlülerin İranlı kimliğine sahip olduklarını ortaya koyduğunu söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 04 Aralık 2021 (34) içerik yüklenmiştir.