HaberlerİranOrtadoğu

İranlı diplomatlar için tekrar başvuruldu

İran İslam Cumhuriyetinin BMGK oturumu temsilcisi Mansur Sadıki, Siyonist rejimin Filistin halkı karşısında cinayetlerini kınayarak, İran’ın Lübnan’da kaçırılan 4 diplomatının serbest bırakılması için BMGK’nin İsrail’e baskı yapmasını istedi.

İran’ın BM Daimi Temsilciliği üyesi Sadıki, işgal altındaki Filistin toprakları ve Siyonist rejimin işgal ettiği bölgelerde yaşanan gelişmelerin ele alındığı oturumda, Lübnan’da İsrail’e bağlı güçlerce 26 yıl önce İranlı 4 diplomatın kaçırıldığını ve İranlı diplomatların İsrail’in elinde bulunduğunu belirtti.

Sadıki, BMGK’nin İranlı diplomatların serbest bırakılması için İsrail’e baskı yapmasını istedi.

Sadıki, işgal altındaki Filistin topraklarında yaşanan gelişmelere de değinerek, Siyonist rejimin Filistin’de işgale devam ettiğini, ABD’nin BMGK’de İsrail’e verdiği destek sonucu İsrail aleyhinde hiçbir girişimde bulunulamadığını, ABD’nin İsrail aleyhinde kararlara ve girişimlere karşı çıkarak bu rejimi desteklediğini vuruladı.

Sadıki, Gazze kuşatmasının insani faciaya neden olduğunu hatırlatarak, İran’ın Lübnan’da siyasi istikrar ve krizin sona ermesi için bölge ülkeleriyle birlikte hareket ettiğini söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 30 Kasım 2021 (30) içerik yüklenmiştir.