HaberlerİranOrtadoğu

İran’lı eski diplomat: Amerika, siyonist rejimin çıkarları ve güvenliğini temin etme çabasında

İran’lı eski diplomat Seyyid Muhammed Ali Hüseyni, Amerika’nın Siyonist rejimin çıkarları ve güvenliğinin korunması yönünde ne gerekiyorsa yapmak istediğini söyledi.

Amerika’nın Tel Aviv büyükelçiliğini Kudüs’e taşımasına değinen İran’lı eski diplomat, ” Amerika başkanı Trump’ın işgal altındaki Filistin topraklarında sahte siyonist rejimin varlığının pekişmesi yönündeki son kararı, bunun kanlı sonuçları gözetilmeksizin verilen karardır ve Amerikanın söz konusu kararı Siyonist rejimin çöküşünü hızlandıracağı kesindir.”diye kaydteti.

Amerika ve Trump’ın bugünlerde mazlum Filistin halkının katliamında Siyonist rejimin ortağı olduğunu kaydeden Hüseyni, “Amerika başkanı Trump’ın Amerika’nın Tel Aviv büyükelçiliğini Kudüs’e taşıma girişimi, işgal altındaki Filistin, İslam ve Arap dünyasında herkesi işgal topraklarının kurtarılması için tek yolun intifada ve direniş olduğu ve bu yolda Amerika ve müttefiklerine güvenilmemesi gerektiği konusunda hemfikir kıldı”ifadesini kullandı.

Hüseyni açıklamasının devamında bugün Filistin halkının her zamankinden daha da kararlı bir şekilde Filistin topraklarının işgal altından kurtarılması yönünde çaba gösterdiğini sözlerine ekledi.

Başa dön tuşu
Bugün 01 Ekim 2023 (29) içerik yüklenmiştir.