HaberlerİranOrtadoğu

İranlı Hıristiyan Vekil: İran Bayrağını Ateşe Vermek IŞİD’in Hayaliydi

İslami Şura Meclisi’ndeki İranlı Hıristiyanları temsil eden milletvekili; İran bayrağını ateşe vermenin IŞİD’çi bir girişim olduğunu belirterek, İran bayrağını yakanın tüm İranlılara hakaret ettiğini kaydetti.

İranlı Hıristiyanlar Temsilcisi Yutaten Bet Keliya, Tesnim’e yaptığı açıklamada; İran’ın bazı kentlerindeki kargaşalara ve halkın kendi ekonomik ve geçim sıkıntılarını protesto etme hakkına işaretle, protesto etmenin herkesin hakkı olduğunu ancak protestonun kurallar ve değerleri çiğnemek için değil, reform için olması gerektiğini belirtti.

Kurallar ve değerleri çiğnemenin İran halkının binlerce yıllık kültürü ile bağdaşmadığına dikkat çeken Bet Keliya; düşmanların İran halkının haysiyetine leke çalmaya ve eylemlerini kullanmaya çalıştığını vurguladı.

Büyük başarılara imza atan İran halkından Suudiler başta olmak üzere bazılarının intikam almak peşinde olduğuna değinen Hıristiyan Temsilci; İranlıların diyalog taraftarı olduğunu, Suudi Arabistan ve ABD’nin fırsatçılığından eylemcilerin öfkeli olduğunu kaydetti.

Başa dön tuşu
Bugün 27 Eylül 2021 (10) içerik yüklenmiştir.