HaberlerİranOrtadoğu

İranlı komutan Kasım Süleymani: İran devrimi İslami ayaklanmaların kaynağıdır

İran İslam Cumhuriyeti Devrim Muhafızları Kudüs Kuvvetleri Komutanı, İran devriminin İslami ayaklanmaların kaynağı olduğunu ifade ederek, devrimi koruyarak düşmanları hüsrana uğratmak gerektiğini kaydetti.

Cumartesi akşamı düzenlenen Raber şehitlerini anma töreninde konuşan İran İslam Cumhuriyeti Devrim Muhafızları Kudüs Kuvvetleri Komutanı General Kasım Süleymani, İslam askerleri canlarını ortaya koyarak ve çaba göstererek devrimi ve İslami vatanı koruduklarını ifade etti.

General Süleymani, İslam düzeni ve devrimi korumak yolunda aşiretlerin unutulmayan fedakarlıklarına işaret ederek, rehmetli İmam Humeyni’nin ülke için büyük bir nimet olduğunun altını çizdi.

Halk ve devrimin rahmetli İmam Humeyni’ye borçlu olduğunu belirten Kudüs Kuvvetleri Komutanı, düzen ve devrim ilkelerini yaşatarak şehitler yolunu devam etmek gerektiğini dile getirdi.

Süleymani, İran devrimin İslami ayaklanmaların kaynağı olduğunu ifade ederek ve bu devrimin dünya çapında eşsiz olduğunu hatırlatarak devrimin sonuca ulaşması için pek çok fedakarlıklar yapıldığına dikkat çekti.

Kudüs Kuvvetleri Komutanı, devrimi koruyarak düşmanları hüsrana uğratmak gerektiğini konuşmasına ekledi.

Başa dön tuşu
Bugün 19 Eylül 2021 (13) içerik yüklenmiştir.