HaberlerİranOrtadoğu

İranlı Komutan Tuğgeneral Ahmed Rıza Purdestan: Atom Bombası, İnsanlık Ve Halk Düşmanı Rejimlerin Silahıdır.

İran haber ajansının bildirdiğine göre, Tahran’da mukim 37 askeri ataşeye hitaben konuşma yapan İran İslam Cumhuriyeti Kara Kuvvetleri Komutanı Tuğgeneral Ahmed Rıza Purdestan, İran İslam Cumhuriyeti’nin başta dünya çapında olmak üzere bölgede barışın sağlanmasına yana olduğunu ifade etti.

Tuğgeneral Purdestan, konuşmasının bir bölümünde, Tahran’da düzenleyen Bağlantısızlar Hareketi Liderler Zirvesi’ne işaret ederek, bu zirvenin ABD ve Siyonist rajimin olumsuz propagandalarına karşı başarılı bir şekilde gerçekleştiğini hatırlatarak, İran İslam Cumhuriyetini inzivaya sürüklemek isteyen bazı güçler bu zirve dolaysıyla hüsrana uğradığını vurguladı.

İslam İnkılabı Rehberi Ayetullah Hamanei’nin nükleer silahların kullanımına ilişkin fetvasına işaret ederek nükleer silahların kullanımı insanlığa aykırı olduğunu ifade etti.

Siyonist rejimin İran’a yönelik tehditlerine işaret eden Tuğgenral Purdestan, Siyonist rejim yöneticilerinin, İran’a karşı bir hatalarının bu rejimin intiharı olacağını bilmeleri gerektiğine vurgu yaparken, bu tür ahmakça yanlışlardan kaçınmaları uyarısında bulundu.

Başa dön tuşu
Bugün 30 Kasım 2021 (30) içerik yüklenmiştir.