HaberlerİranOrtadoğu

İranlı milletvekili: İsrail’in füze iddiası yalandır

İran İslami Şura Meclisi Ulusal Güvenlik ve Dış Politika Komisyonu Sözcüsü, İsrail’in İran’ın Siyonist rejime yönelik roketli saldırılara karıştığına dair iddiasının tamamen yalan olduğunu vurguladı.

Siyonist işgal rejimi İsrail Savaş Bakanı Avigdor Liberman, cuma günü Gazze’den işgal topraklarına atılan roketlerin İran destekli grupların işi olduğunu iddia etti.

İran İslami Şura Meclisi Ulusal Güvenlik ve Dış Politika Komisyonu Sözcüsü Seyyid Hüseyin Nakavi Hüseyni bu bağlamda yaptığı açıklamada, işgal rejimi Savaş Bakanı’nın iddiasına işaretle, zaman zaman Siyonist rejim yetkilerince gündeme getirilen bu tür iddiaların tamamen yalan olduğunu belirtti.

İslami Şura Meclisi üyesi, Siyonist rejimin İranofobi’yi yaymak için İsrail’e fırlatılan her hangi bir roketi, İran’a veya İranlı gruplara bağladığını vurguladı.

Nakavi Hüseyni, Filistinliler’in Gazze’de füze ve roket yapma teknolojisini elde ettiğini ve Siyonist rejimi kolaylıkla tehdit edebilecek güçlü askeri teçhizat yapmayı başardıklarını, İran’ın Siyonist rejime karşı bir şey yapmak istemesi halinde sarih biçimde ilan edeceğini kaydetti.

Başa dön tuşu
Bugün 31 Temmuz 2021 (25) içerik yüklenmiştir.