İran

İranlı milletvekili: Yaptırımlar korona ile mücadeleyi zorlaştırıyor

İslami Şura Meclisi milletvekili Muhsin Fethi, Uluslararası Parlamentolar Birliği oturumunda yaptığı konuşmada, yaptırımlar korona virüs salgını ile mücadele için gerekli olan ekipmanlara ulaşmayı zorlaştırdığını belirtti.

Uluslararası Parlamentolar Birliği’nin 142.oturumuna çevrim içi yöntemi ile katılan milletvekili Fethi, ABD’nin dayattığı tek taraflı illegal yaptırımlar kovid-19 hastalığından kurtulmak için gerekli olan ekipmanları temin etmeyi zorlaştırdığını kaydetti.

İslami Şura Meclisi Sağlık Komisyonu üyesi Fethi, İran devleti ve milleti ve özellikle genç kuşak, korona virüs şartlarını kontrol altına alabilmek için büyük emek harcadığını vurguladı.

Fethi şöyle ekledi:

Dünyanın birçok ülkesi serbest ticaret ve her türlü ilaç ve aşı ve korona virüs hastalığının tedavisi için gerekli olan ilaçlara rahatça ulaşırken, İran milleti eşzamanlı hem korona virüs salgını ve hem yaptırımlarla mücadele etmek zorunda kalmıştır.

Fethi ayrıca korona virüs salgını tırmandığı bir sırada gönüllü gençler sağlık elçileri olarak korona karşıtı ekipmanları dağıtmaya başladığını ifade etti.

Başa dön tuşu
Bugün 30 Kasım 2021 (30) içerik yüklenmiştir.