HaberlerİranOrtadoğu

İranlı nükleer bilim adamlarına saldıranlar yakalanıp tutuklandı

İran İslam Cumhuriyeti istihbarat bakanlığı, İran nükleer bilim adamlarına terör saldırısı düzenleyenlerin yakalandığını bildirdi.

İran istihbarat bakanlığı bildirisinde bu bakanlık güçlerinin İranlı nükleer bilim adamları Mustafa Ahmedi Roşen, Mesud Ali Muhammedi, Mavid şehriyari, ve Rıza kaşkaii’ye terör saldırısı faillerini yakalamayı başardıklarını bildirdi.

Bakanlığı bildirisinde bakanlık güçlerinin bilinçli operasyonlarla İranlı nükleer bilim adamlarına saldıranları yakalayıp tutukevine konuldukları ve İranlı vatandaşları şehit eden katilleri yakalamaktan vazgeçmeyeceğini bildirdi.

Üniversite hocası Mühendis Mustafa Ahmedi Roşen ile Rıza Kaşkavi, 11 Ocak 2012 tarihinde Amerika ve Siyonist rejim kuklası teröristlerce katledildi.

Daha önce de İranlı bilim adamlarından Mesut Ali Muhammedi, Macit Şehriyari, ve Daryuş Rızaiinejat’ı şehit edilmişti.

İki yıl önce bombalı saldırıyla Tahran üniversitesi Filizik profesörü Mesut Ali muhammedi’yi şehit eden Siyonist rejim casusluk teşkilatı MOSSAD adamlarından Macit Cemali Feşi, bir ay önce idam edildi.

Cemali Feşi, İslam inkılâbı mahkemesinde tüm suçlarını itiraf edip İranlı nükleer bilim adamlarını Şehit etmek için MOSSAD tarafından işe alındığının ayrıntılarını açıkladı.

Başa dön tuşu
Bugün 16 Haziran 2024 (36) içerik yüklenmiştir.