HaberlerİranOrtadoğu

İranlı nükleer bilim adamlarının korunmaları ile ilgili yeni çalışmalar yapılacak

İran Bilim ve Teknoloji Bakanı, Cumhurbaşkanının bu ülkenin nükleer bilim adamlarının korunmalarıyla ilgili yeni bir direktif verdiğini açıkladı.

İran Bilim ve Teknoloji Bakanı Kamuran Danişcu, üniversite ve yüksek öğrenim merkezleri Öğrenci ve Kültür İşleri Yardımcıları 5. Ortak Seminerinin kulisinde konuşurken, Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad’ın nükleer bilim adamlarının korunmaları bağlamında yeni bir direktif verdiğini belirtti.

Danişcu bu hususta “Cumhurbaşkanının yeni direktifi üzerine nükleer bilimcilerimizin korunmaları için özel tedbirler alınıyor” dedi.

Bilim ve Teknoloji Bakanı Danişcu ayrıca “Ülkenin güvenlik kompleksinde geceli gündüzlü olarak çabalar harcanmakta. Bu çabalar görmezden gelinemez” ifadesini kullandı.

Danişcu daha sonra Sanati Şerif Üniversitesi’den 300 öğrencinin okumakta oldukları bölümlerinden nükleer bölümlere transfer olabilmek için başvurduklarına değinerek “Nükleer fizik bölümünde okumak isteyen bunların dışında ülkenin muhtelif üniversitelerinden de 1000’i aşkın gözde öğrenci aynı talepte bulundular. İşte bu, Siyonist İsrail ve yandaşlarının hedeflerinin tam tersi bir durum. Bu da düşmanın bir kez daha başarısız kaldığının bir göstergesi” dedi.

Başa dön tuşu
Bugün 06 Aralık 2022 (29) içerik yüklenmiştir.