BilimselHaberler

İranlı öğretim görevlisi Yılın Bilim Adamı seçildi

İran’ın Babul kentindeki Sanayi Üniversitesinde öğretim üyesi olarak bulunan Domiri Genci, 2010 yılının Üstün Bilim Adamı seçildi.

Doğum yeri Babul olan ve halen de bu kentteki Nuşirvani Sanayi Üniversitesinde öğretim üyesi olarak bulunan 1965 doğumlu Davud Domiri Genci, en son Thomson Reuters tarafından yayınlanan istatistikte 2010 yılının bilim adamı olarak tanıtıldı.

Domiri Genci Şubat 2008 yılında başarılı bir araştırmacı olarak tanınmış ve aynı yıl ABD ve Avrupa’nın Fizik, Mekanik ve Elektirik Cemiyetine üye oldu.

Domiri Genci konuyla ilgili yaptığı açıklamada Thomson Reutres (ISI) tarafından ve Mart 2010 yılına kadar diye yayınlanan en son istatistikte İranlı 38 bilim adamının adları, çeşitli bilim dallarında olmak üzere dünyanın “üstün bilim adamları listesinde yer aldı dedi.

Kendisinin Mühendislik dalında 2 bin 977 puanla bu yılın üstün bilim adamı olarak tanındığını da hatırlatan Domiri Genci ayrıca, 2008 ve 2009 yıllarında da ISI tarafından belirlenen Yılın Bilim Adamları listesinde yer aldığını da hatırlattı.

Başa dön tuşu
Bugün 24 Ocak 2022 (28) içerik yüklenmiştir.