Haberlerİranİslami VahdetOrtadoğu

İranlı sünniler Rehber’e tam bağlıdır

Hüccetülislam Vel Müslimin Bahari, “İran’ın batı kesimindeki Sünni âlimler, İslam İnkılâbı Rehberi’nin buyruklarına bağlı ve tabi olup, bölücü fikirlere asla nüfuz ve etki imkânı bırakmayacaktır” dedi.

İran’da bugünlerde yaşanan “Vahdet Haftası” münasebetiyle konuşan Hüccetülislam Vel Müslimin Ahmed Ali Bahari, Batı Kesimi İslami Merkezinin, Ehl-i Sünnet din âlimlerinin muhtelif alanlarda, faaliyetlerde bulunabilmeleri için uygun ortamı hazırlamakla yükümlü olduğunu bildirirken, “Ehl-i Sünnet din âlimleri, İslami nizamın çeşitli alanlarında can-ü gönülden faaliyet halindeler. Yine bu doğrultuda bugüne kadar, 8 yıllık kutsal savunma ve terörist Münafıklar örgütünün saldırıları nedeniyle 1. derecedeki Sünni âlimlerden 80’den fazlası şehit düştü” diye ilave etti.

Ülkenin batı kesiminde, Şii ve Sünni din âlimlerinin ortak tedbirleri sayesinde, bölgedeki Şii ve Sünni topluluklar arasında çok iyi bir irtibat ve ilişki bulunduğunun da altını çizen Batı Kesimi İslami Merkez Müdürü ayrıca, “Bu bölgede, vahdete aykırı, bölücü en ufak bir mesele kalmamıştır” şeklinde bir ifade kullandı.

Başa dön tuşu
Kapalı
Bugün 06 Temmuz 2020 (37) içerik yüklenmiştir.