HaberlerDünyaİranOrtadoğu

İranlı yetkililer, düşmanın propagandasına ve fitnesine karşı tetikte olunması gerektiğini vurguladılar

İran yürütme, yargı ve yasama başkanları, ortak bir toplantıda, ülke yetkilileri arasında nifak yaratmak ve kamuoyunu rahatsız etmek amacıyla İran halkının düşmanların belgelenmemiş haberlerine ve yalanlarına karşı daha uyanık olması gerektiğini vurguladı.

Eylül ayının sonundan bu yana İran’ın çeşitli bölgeleri isyanlara tanık oldu ve daha ilk günlerde bu isyanların yayılmasında bazı geleneksel ve modern medyanın rolü aşikardı.

BBC Farsi ve Iran International, İran’da protestoların isyana dönüşmesinde ve isyanların şiddetlenmesinde önemli bir rol oynayan, Londra merkezli Farsça yayın yapan iki medya kuruluşudur.

İran’ın yürütme organı başkanı Seyyid İbrahim Reisi, yasama başkanı Muhammed Bagır Galibaf ve yargı organı başkanı Gulamhüseyin Muhsini Ejei, bu ortak toplantıda,  düşmanın psikolojik operasyonlarının bir parçası olan ve fitne faaliyetleri bağlamındaki itibarsız haberleri sahte ve yalan olarak nitelendirildi. 

İranlı yetkililer, İran’ın yetkili makamlarının bu tür temelsiz haberlerin güvenilirliğini reddettiğini ve İslami İran’ın bilgili ve anlayışlı toplumunun da, halkın istikrarını bozmaya yönelik bu tür akımlardan etkilenmeyeceklerini bildirdiler. 

Başa dön tuşu
Bugün 28 Mart 2023 (28) içerik yüklenmiştir.