FilistinHaberlerİranOrtadoğu

İranlı Yetkililerden Siyonist Rejimin Başbakanı’nın Sözlerine Sert Tepki

Siyonist rejimin dün Münih Güvenlik Konferansı’nda İran aleyhinde yaptığı açıklamalarına İran İslam Cumhuriyeti yetkililerinden sert tepki geldi.

Münih’te düzenlenen 54. Uluslararası Güvenlik Konferansı’na ilk defa katılan Netanyahu, yaptığı konuşmada İran’a karşı yeni bir şov yaparak, kürsünün altından bir demir parçası çıkararak, bu metalin geçen cumartesi günü sözde İsrail sahasına giren ve kendine İran’a ait olduğu bir İHA’nin parçası olduğunu ileri sürerek, Suriye’de İran’ın temsilcilerine değil sadece, gerekirse İran’a karşı girişimlerde bulunacakları ve İran’ın Suriye’deki varlığını önleyecekleri tehdidinde bulundu.

İran Dışişleri Bakanı Muhammed Cevad Zarif de aynı Münih Güvenlik Konferansı’nda yaptığı konuşmada, Siyonist rejimi Başbakanı Benyamin Netanyahu’nun konferansta İran karşıtı yaptığı açıklamasını çizgi filmi gibi bir sirk olarak niteledi, İsrail rejiminin Lübnan’a saldırısı, Filistin’i işgal etmesi ve her gün Suriye’ye saldırılarının sürdüğünü belirtti.

İran Dışişleri Bakanı, İsrail savaş uçağının düşürülmesinin bu rejimin yenilmezlik mitinin yıkıldığını gösterdiğini ifade etti.

Devrim Muhafızları Genel Komutan Vekili Tuğgeneral Hüseyin Selami de bugün katıldığı bir toplantıda yaptığı konuşmada; ABD ve Siyonist rejimin yetkililerinin İran aleyhindeki propaganda amaçlı şovlarına dikkat çekerek, ABD ve İsrail’in günümüz dünyasında güldürü sanatçıları haline geldiklerini ve Beyaz Saray’da bir füze parçası ve Münih Güvenlik Konferansı’nda da bir hava aracı kanadını İran’a ait füze ve İHA parçaları olarak gösterdiklerini ifade etti.

Komutan Selami; Onların bu girişimlerinin konumlarının zayıfladığını ve İnkılap karşısında durumlarının karmaşık hal aldığı anlamına geldiğini kaydetti.

Komutan Selami sözlerine şöyle devam etti: İsrailliler işgal toprakları üzerinde uçan İHA’nın İran’a ait olduğunu iddia ediyorlar, ancak bu iddia doğru da olsa yalan da olsa şunu ifade etmeliyim ki bunun direniş cephesinin ilk ve son İHA’sı değil ve bu İHA’nın hedef alınması karşısında İsrail savaş uçağı düşürülmüştür.”

Devrim Muhafızları Komutanı; Amerikalıların Yemen’in sahip olduğu füzelerin İran’a ait olduğunu ve şovunu yaptığı füze parçasının İran’a ait olduğunu iddia ettiklerine işaretle, bu iddiaları açık şekilde reddederek, şu soruyu gündeme getirdi: Suudi Arabistan’ın elindeki Amerikan TAD ve Patriot füze sistemleri olarak bilinen demir yığınları bu füzeyi niçin vuramadılar?

İran Nizam Maslahatını Belirleme Konseyi Sekreteri Muhsin Rızai de Netanyahu’nun içi boş tehditlerine gösterdiği tepkide; İran’ın İsrail en ufak aptallık yaparsa, Tel-Aviv’i yerle bir edeceğini vurguladı.

El-Minar televizyon kanalına konuşan Rızai, Netanyahu’nun BM ve Münih Güvenlik Konferansı’ndaki ilizyon numaraları ve şovunun çocuk oyunu kadar değersiz olduğunu belirterek, ABD ve İsrail yöneticilerinin İran’ı ve direnişin gücünü bilmedikleri için sürekli yenildiklerini ifade etti.

Nizam Maslahatını Belirleme Konseyi Sekreteri, Siyonist rejimin F-16 savaş uçağının Suriye hava savunma sistemi tarafından düşürülmesine de işaretle, bu girişimin Suriye ordusunun tamamen kendi ayağı üzerinde durduğunu ve direnişin ilerlemekte olduğunu ve İsrail rejimin geri çekilmekte olduğunu kaydetti.

Başa dön tuşu
Bugün 17 Ocak 2022 (11) içerik yüklenmiştir.