Haberlerİran

İranofobi düşmanların geleneksel tutumudur

İsfahan Cuma Namazı Hatibi Ayetullah Tabatabainejad, Dışişleri Bakanı Zarif ile görüşmesinde İranofobi’yi düşmanların geleneksel tutumu olarak nitelendirdi.

İsfahan Cuma Namazı Hatibi ve İnkılap Rehberi’nin İsfahan temsilcisi Ayetullah Seyyid Yusuf Tabatabainejad dün İran Dışişleri Bakanı Zarif ile görüşmesinde İran ve Batı arasında varılan Nükleer Anlaşma’nın önemli bir adım olduğunu ve İran nükleer müzakere heyetinin bu hususta direniş gösterdiğini belirterek, Batı ülkeleriyle ilişkilerde duyarlı olmanın gerektiğini vurguladı.

Düşmanın komploları konusunda son derece dikkatlı olmanın önemli olduğunu ifade eden İsfahan Cuma Namazı Hatibi Ayetullah Seyyid Yusuf Tabatabainejad, müstekbirlerin tarih boyunca İslam ümmetine karşı birçok komplolar gerçekleştirdiğini kaydederek, bu komploların İslam ülkelerinin parçalanması, yaptırımlar, İranofobi ve müslümanlar arasında ihtilaf çıkarma şeklinde gerçekleştiğini söyledi.

Ayetullah Seyyid Yusuf Tabatabainejad’a teşekkürlerini ileten Dışişleri Bakanı Zarif de bu görüşmede, nükleer müzakereler sürecinde İran nükleer müzakere heyetinin İslam İnkılabı Rehberi Ayetullah Hamanei’nin buyrukları doğrultusunda hareket ettiğini belirterek, “İran müzakere heyeti İnkılap Rehberi’nin buyrukları sayesinde doğru yolda hareket etti. Müzakere süreceinin uzaması da İslam İnkılabı’nın kırmızı çizgilerinden sapmamak içindi” dedi.

Başa dön tuşu
Bugün 27 Ekim 2021 (11) içerik yüklenmiştir.