HaberlerİranOrtadoğu

İrec Mescidi: Direniş Filistin’in zaferi için tek yoldur

İslami İran’ın Bağdat büyükelçisi İrec Mescidi, Dünya Kudüs Günü’ne işaretle, Filistinliler için zafer seçeneğinin ve Kudüs’ün özgürlüğünün ancak İslami direniş cephesinin takviye edilmesiyle mümkün olduğunu söyledi.

İRNA’nın haberine göre, İrec Mescidi, dün Bağdat’ta İran İslam Cumhuriyetinin kurucusu rahmetli İmam Humeyni’nin vefat yıldönümü ve Kudüs Günü’nü anma merasiminde yaptığı konuşmada, 70 yıldır siyonist rejim İsrail ile uzlaşı ve müzakerelerin bu zamana kadar Filistinlilere bir getirisinin olmadığını belirterek, ‘artık geride tek yol kalmıştır o da İslami direniş cephesinin güçlendirilmesidir’ dedi.

İran’ın Irak büyükelçisi, Lübnan Hizbullahı’nın 33 günlük savaşta ve HAMAS’ın 22 günlük savaşta terör rejimi İsrail karşısındaki zaferlerinin çok büyük getirilerinin olduğunu belirterek, ”İslami direniş cephesi bu savaşlarda hem siyonist İsrail ve hem de onun hamisi olan Amerika’nın korkularına neden olmuştur’ dedi.

Mescidi, bu yıl Dünya Kudüs Günü’nün daha anlamlı olacağını zira Amerika’nın kanunsuz bir şekilde Tel Aviv’deki büyükelçiliğini Kudüs’e taşıdığını ve buna karşı yapılan itirazlarda binlerce Filistinlinin şehit edildiği ve yaralandığını hatırlatarak, bu yılki Dünya Kudüs Günü etkinliklerine katılmanın son derece önemli olacağını söyledi.

Bu yıl Dünya Kudüs Günü Ramazan ayının son cuması olacak 23 ramazan tarihindedir. Bu münasebetle başta İran olmak üzere dünyanın dört bir yerinde çeşitli etkinlikler düzenlenecektir.

Başa dön tuşu
Bugün 17 Mayıs 2022 (20) içerik yüklenmiştir.