İşgalci İsrail Rejimi

Irkçı İsrail askeri güçleri Kudüs’te teravih namazı sonrası Filistinlilere ateş açtı

Terör rejimi İsrail güvenlik güçleri, dün gece yine işgal altındaki Doğu Kudüs’ün Eski Şehir bölgesinin çevresinde Filistinli gençlere müdahalede bulundu.

İşgalci rejim güçleri, Kudüs’te teravih namazı sonrası bir araya gelen Filistinlilere müdahale etti ve onlara ateş etti.

Eski Şehir’deki Mescid-i Aksa’da kılınan teravih namazının ardından Şam Kapısı çevresinde toplanan onlarca Filistinli genç ile İsrail güçleri arasında arbede yaşandı.

Zaman zaman sloganlar atan Filistinli gençlere, ırkçı rejim İsrail güçleri ses bombalarıyla müdahale etti.

Terör rejimi İsrail güçleri bazı Filistinli gençleri gözaltına alırken, bazı gençleri de darp etti.

Eski Şehir’in Şam Kapısı’nda bir gün önce de İsrail polisi Filistinli gençlere müdahale etmişti.

Bu arada Filistin İslami Direniş Hareketi (Hamas) Sözcüsü Abdullatif el-Kanu, Filistin halkını, işgal güçleri ile siyonist Yahudi yerleşimcilerin saldırılarına karşı Mescidi Aksa başta olmak üzere İslami mekanların kutsiyetini muhafaza etmeye davet etti.

El-Kanu, “Ramazan ayının başlamasıyla birlikte işgal güçlerinin, Mescidi Aksa’ya ve burada ibadet edenlere karşı ırkçı saldırılarını artırması, yeni bir statüyü dayatmanın yanı sıra Aksa ve burada yer alan dini şiarları hedef alan Siyonist planları uygulamaya yönelik çaresiz bir girişimdir.” ifadelerini kullandı.

Başa dön tuşu
Bugün 04 Aralık 2021 (35) içerik yüklenmiştir.