FilistinHaberlerOrtadoğu

Irkçı İsrail Rejimi Batı Şeria’da 6 Filistinliyi Tutukladı

Filistin halkına karşı baskılarını ve zulmünü sürdüren işgal güçleri, Batı Yaka’nın çeşitli bölgelerinde günlük hale getirdiği baskınlarına ve gözaltı operasyonlarına bugün de devam etti. İşgal güçleri; Beytlahim, Cenin, El-Halil ve Nablus’ta düzenledikleri baskınlarda altı Filistinliyi gözaltına aldı.

İşgal güçleri, Beytlahim’e bağlı El-Hıdır beldesinde bu sabah erken saatlerde 25 yaşındaki Hüseyin Abdurabbihi isimli Filistinli genci evine baskın düzenleyerek gözaltına aldı. İşgal güçlerinin ayrıca evde uzun süre arama yaptığı bildirildi.

Beyt Cala kentinden 35 yaşındaki Mayk Halil Sukker isimli Filistinli gencin Kudüs’te işgal güçlerinin saldırısı sonucu parmaklarının kırıldığı ve Beyt Cala Devlet Hastanesi’ne kaldırıldığı ifade edildi.

İşgal güçleri Cenin’in güneybatısındaki Ya’bud beldesinde de Halil Haydar Yusuf Amarine ve Bessam Şerif Kubha’yı gözaltına aldı. İşgal güçlerinin her iki Filistinlinin de evlerine baskın düzenlediği ve evlerde arama yaptığı kaydedildi.

Nablus kentinin doğusundaki Balata Mülteci Kampı’nda ise işgal güçleri Heysem Tayravi isimli Filistinliyi evine baskın düzenleyerek gözaltına aldı.

İşgal güçleri, El-Halil’in kuzeyindeki El-Urub Mülteci Kampı’nda da 25 yaşındaki Muhammed Et-Tıyti isimli Filistinliyi evine baskın düzenleyerek gözaltına aldı.

Başa dön tuşu
Bugün 05 Temmuz 2022 (20) içerik yüklenmiştir.