FilistinHaberlerOrtadoğu

İrlanda Heyeti, Gazze’yi ziyaret ediyor

Gazze’deki Sınır ve Sınır Kapıları İdaresi, İrlanda Dışişleri Bakanı Michael Martin başkanlığındaki İrlanda heyetinin bugün Rafah sınır kapısından Gazze’ye giriş yaptığını bildirdi.

Heyetin geçişi ile ilgili olarak Sınır Kapıları İdaresi bugün (25 Şubat Perşembe) yazılı bir açıklama yaptı. “Dışişleri Bakanı Michael Martin başkanlığındaki İrlanda heyeti bugün öğleden sonra Rafah sınır kapısından Gazze’ye giriş yaptı. 10 kişiden oluşan heyeti Gazze’de Birleşmiş Milletler bürosu görevlileri karşıladı.”

Gazze’ye girer girmez bir açıklama yapan İrlanda Dışişleri Bakanı Martin, Gazze’de olup bitenleri yerinde görmek için Rafah sınırından Gazze’ye giriş yaptıklarını söyledi.

Martin, yaptığı açıklamanın devamında işgal altındaki topraklarda yerleşim birimleri inşaatının durdurulması ve Filistin halkını yurdundan çıkarma ve evlerini zorla yıkma politikasına son verilmesi gerektiğini ifade etti.

İrlanda Dışişleri Bakanı Martin, Gazze’ye uygulanan kuşatmaya karşı tutumuyla biliniyor. Siyasi çözüme ilişkin de kendine özgü bazı önerileri var.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.