AvrupaHaberler

İrlanda Parlamentosu İsrail’e karşı harekete geçti

İsrail’e karşı yaptırım hareketinin başarıya doğru ilerlemesinin devamında İrlanda Parlamentosu’nun da İsrail yapımı ürünlere karşı ambargo uygulamayı öngören bir yasanın taslağını onaylaması bekleniyor.

İsrail’e karşı yaptırım hareketinin Avrupa’da başarıya doğru ilerlemesinin devamında İrlanda Parlamentosu’nun da İsrail yapımı ürünlere karşı ambargo uygulamayı öngören bir yasanın taslağını yakın gelecekte onaylaması bekleniyor.

İsrail’de yayınlanan bir gazete ise yayınladığı röportajda İrlanda Parlamentosu’nun gelecek birkaç gün içinde Batı Şeria’da yer alan Yahudi yerleşim alanlarında üretilen ürünlere karşı ambargo uygulamayı öngören bir yasanın taslağını onaylayacağını açıkladı.

Bu habere göre, İrlanda Parlamentosu geçenlerde böylesi bir yasanın onaylanması konusunda başarısız kalsa da önümüzdeki Çarşamba günü İsrail’e karşı yaptırım aktivisti olan Frances Black’in çabaları sonucu bu yasanın taslağını onaylayacak.

İrlanda hükümetinin sözü geçen yasanın taslağına karşı sergilediği karşıt tavırlara rağmen Black parlamentonun çoğunluğunu ikna etmeyi başarmıştır.

Başa dön tuşu
Bugün 27 Eylül 2022 (18) içerik yüklenmiştir.