HaberlerİranOrtadoğuUzakdoğu

İRNA ve Kyodo arasında teknolojik işbirliği artıyor

Asya-Pasifik Haber Ajansları Birliği (OANA) 43. İcra Kurulu toplantısı için Tahran’da bulunan KYODO Dış Haberler Müdür Yardımcısı Yuiji Kesokegava, IRNA Genel Müdürü Seyyid Ziya Haşimi ile görüştü.

İran ve Japonya ilişkilerinin çeşitli Konularda derin olduğunu ifade eden Haşimi, bu derin ilişkilerin medya alanında da olması gerektiğini söyledi.

İki ajansın yan yana durduğu takdirde etkisinin artacağını ifade eden Haşimi, bunun için planlamada bulunulması gerektiğini söyledi.

IRNAnın multi medya alanındaki gelişmelerine değinen Haşimi, IRNA’nın bu alanda Kyodo ile işbirliğini arttırmak istediğini söyledi.

Yuiji Kesokegava da IRNA’nın OANA İcra Kurulu toplantısını başarılı şekilde düzenlemesinden dolayı teşekkür ederek, iki ülke arasındaki anlaşmanın geçen ay uzatıldığını ve IRNA ile Kyodo’nıun işbirliğinin artmasını istedi.

OANA 43. İcra Kurulu dün Tahran’da gerçekleşti, bugün de toplantı sonrası ikili görüşmeler devam etmektedir.

Tahran’da düzenlenen toplantıya Rusya, Azerbaycan, Çin, Katar, Türkiye, Umman, Moğolistan, Güney Kore, Kazakistan, Japonya, Vietnam, Endonezya, Malezya, Suriye, Lübnan, Bulgaristan ve İran’dan IRNA ve Mehr Haber ajansları katıldı.

Başa dön tuşu
Bugün 28 Ocak 2023 (20) içerik yüklenmiştir.