FilistinHaberlerOrtadoğu

İşbirlikçi Abbas, siyonistlerin kölesi olmuştur

İslamî Direniş Hareketi (Hamas)’ın askeri kanadı durumundaki İzzettin el-Kassam Tugayları, Abbas’ın son günlerde direniş ile ilgili sarf ettiği sözlerin Fetih’in 6. kongresinde kendisinin direnişin ve devrimin önemli ayaklarından biri olduğu ifadesiyle çeliştiğini belirterek, Abbas’ın her gün direnişe karşı beslediği kötü niyetin bir parçasını açığa vurduğunu ifade etti.

Kassam sözcüsü Ebu Ubeyde’nin yaptığı ve bugün (02 Kasım Pazartesi) Kassam’ın internet sitesinde yayınlanan basın açıklamasında şunlar ifade edildi: “Kendini Filistin davasının sahibi ve Filistin halkının başı olarak pazarlayan bu adam şu anda silahı bırakmış, işgale karşı direnenleri takip ve tutuklama işine başlamış ve görüşmeler daha başlamadan düşmanın istediğini zaten eline vermiştir.”

Siyonistlerin halkını arkadan vuran Abbas’a aşağılayıcı bir gözle baktığını söyleyen Kassam sözcüsü Ebu Ubeyde, “Dolayısıyla düşman ona düşman veya muhalif gözüyle değil köle gözüyle bakıyor. Oslo takımının Filistin halkının başına getirdiği büyük felaket işte budur” dedi.

Ebu Ubeyde açıklamasını şöyle sürdürdü: “Abbas’ın bu açıklamaları yeniden yapmasını garipsemiyoruz. Çünkü kendisi, Tel Aviv ve Washington’daki efendilerinin, büyüklerinin ve dostlarının rızasını kazanmak için zaman zaman bu tür açıklamalar yapma ihtiyacı hissediyor. Bunu garipsemiyoruz. Bizim garipsediğimiz onun direniş hakkında yalan söylemesi, iftira atması ‘çamur at; tutmazsa izi kalır’ mantığını yürütmesidir. Onun iftira ve yalanları bu halka komplo kurduğunu, komplo kuranlarla birlikte hareket ettiğini gösteriyor. Gazze savaşını bizzat tahrik eden kendisi iken, Gazze için ağlaması onun düşüklüğünü gösteriyor.”

Başkanlık süresi bitmiş olan Mahmut Abbas, dün Amerika Dışişleri Bakanı Hillary Clinton’dan tokat gibi bir karşılık almasına rağmen, direniş tercihini benimsemediğini buna mukabil düşmanla görüşme seçeneğine bağlı olduğunu bir kez daha ilan etmişti.

Abbas, dün El-Arabiyye televizyonuna yaptığı açıklamada şunları söylemişti: “Direnişe karşıyım. Ben Gazze’de de Batı Yaka’da da işgale karşı silah kullanılmasına taraf değilim. Çünkü ben barış yolunda yürüyorum. Mantıklı olmalı ve mantıklı hareket etmeliyiz. Silahı bırakıp barış yolunda yürümemiz gerekir. Dolayısıyla ben Gazze’den, Batı Yaka’dan ya da başka bir yerden düşmana füze atılmasına karşıyım.”

Başa dön tuşu
Bugün 16 Mayıs 2021 (48) içerik yüklenmiştir.