FilistinHaberlerOrtadoğu

ISESCO, Yahudi yerleşimcilerin Mescid-i Aksa’ya düzenlediği baskınları kınadı

İslami Eğitim, Bilim ve Kültür Organizasyonu (ISESCO), Yahudi yerleşimcilerden bir grubun dün Mescid-i Aksa’ya baskın düzenlemesini ve yerleşimcilerden birinin Mescid-i Aksa’nın avlusunda işgal rejimi bayrağı açma girişiminde bulunmasını kınadı.

ISESCO, bugün (5 Ağustos Çarşamba) konuyla ilgili yayınladığı bildiride, fanatik Yahudilerin işgal güçlerinin gözü önünde gerçekleştirdikleri Mescid-i Aksa’ya yönelik ihlallerin uluslararası toplumun mutlaka kınaması ve ileride yeniden tekrar etmemesi için çalışması gereken terör saldırıları olduğunu ifade etti.

Bildiride ayrıca, ISESCO üyesi ülkelerden işgal rejiminin Filistin topraklarında bulunan Hıristiyanlara ve Müslümanlara ait kutsal mekânlara saygı duymasını sağlayacak bir karar çıkartmak üzere Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’ne başvurmaları talep edildi.

Mescid-i Aksa’nın sık sık baskınlara maruz kaldığına dikkat çeken ISESCO, Yahudi yerleşimcilerin tüm Müslümanların duygularını inciten bu tür kışkırtıcı eylemlerde bulunmalarının engellenmesi için gerekli adımların atılmasını istedi.

Başa dön tuşu
Bugün 27 Ekim 2021 (11) içerik yüklenmiştir.