FilistinHaberlerOrtadoğu

İşgal altındaki Filistin Gazze’den fırlatılan rokete hedef oldu

İsrail rejimi ordusu, Gazze şeridinden fırlatılan bir füzenin işgal altındaki Filistin topraklarının güneyine isabet ettiğini iddia etti.

İRNA’nın verdiği habere göre siyonist İsrail rejimi, bu füzenin Gazze’nin doğusundan bir siyonist siteye yönelik fırlatıldığını ancak füzenin her hangi bir can kaybı ve hasara yol açmadığını iddia etti.

Gazze’den füze fırlatılması ardından Gazze yakınlarındaki siyonist yerleşim bölgelerde füze saldırı uyarı sirenleri çalmaya başladı.

Siyonist İsrail rejimi genellikle Gazze’ye her hangi bir saldırı başlatmadan önce Gazze tarafından İsrail’e füze atıldığı iddialarını ortaya atmakta ve saldırısını bu suçlamalarla olumlu göstermek istemektedir.

Trump’ın 6 Ocak 2017 tarihinde Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak resmiyete tanıması ardından işgal altındaki ve Filistin topraklarında Filistinliler ile siyonist rejim arasındaki çatışmalarda artış yaşanmıştır.

Bu çatışmalarda şimdiye kadar 20 Filistinli şehid olurken binlirce Filistinli de yaralanmıştır. Bu süre içinde 500’ün üzerinde Filistinli de tutuklanmıştır.

Başa dön tuşu
Bugün 27 Eylül 2021 (10) içerik yüklenmiştir.