FilistinHaberlerOrtadoğu

İşgal Altındaki Kudüs’e Destek İçin Ortak Kudüs Yayını

Birkaç Filistin ve Arap kanalı, Amerika Başkanı Donald Trump’ın işgal altındaki Kudüs’ü Siyonist işgal rejiminin başkenti kabul etme kararı üzerinden bir ay geçmesi vesilesiyle Kudüs’e sahip çıkmak adına ortak yayın yapacak.

Ortak yayının bugün (06 Ocak Cumartesi) Kudüs saatiyle akşam yedide başlayacağı belirtildi.

Ortak yayına birçok Filistin ve Arap televizyon kanalı iştirak ederken, televizyonlar Kudüs ile ilgili değişik programlar yayınlayacak, Amerika’nın Kudüs kararının tehlikeli boyutlarını anlatacak, Filistin, Arap ve Müslüman halklardan tepkilere devam etmelerini isteyecek.

Kudüs’e sahip çıkmak için yapılacak ortak yayına paralel olarak sosyal medya platformlarında  “Kudüs, Filistin’in başkentidir” sloganıyla bir etiket açılacak.

ABD Başkanı Donald Trump, 6 Aralık’ta işgal altındaki Kudüs şehrini Siyonist işgal rejiminin başkenti kabul ettiklerini belirterek, büyükelçilik binasının Kudüs’e taşınma işlemlerinin başlatılmasını istemişti. Trump’ın bu kararı Filistin’de büyük tepkilere neden oldu. Yapılan gösteri ve yürüyüşlerde şimdiye kadar ondan fazla Filistinli şehit oldu ve yüzlercesi de yaralandı.

Başa dön tuşu
Bugün 23 Eylül 2021 (13) içerik yüklenmiştir.