FilistinHaberlerOrtadoğu

İşgal askerleri Filistinli aileye ateş açtı, 5 yaralı

Siyonist işgal güçleri dün gece (27 Şubat Cumartesi) işgal altındaki Batı Yaka’nın güneyinde yer alan Beytlahim kentinde Filistinli bir ailenin üzerine kasıtlı olarak ateş açtı.

İşgal güçleri akraba ziyareti için Husan’a gitmekte olan Eş-Şelalide ailesine ateş açtı ve olayda aralarında iki kadının da bulunduğu beş Filistinli yaralandı.

Yaralanan Filistinlilerin Eş-Şelalide ailesinden Sair, Sabit, Kasım, Esma ve Dua olduğunu bildiren kaynaklar, yaralıların Beytcala Devlet Hastanesi’ne kaldırıldığını belirtti.

Öte yandan, Siyonist işgal radyosu işgal askerlerinin bir grup Filistinlinin üzerine doğrudan ateş açtığını ve beş Filistinlinin yaralandığını duyurdu. Radyonun haberine göre, Siyonist ordu sözcüsü, işgal askerlerinin Filistinli gençlerin askerlerin üzerine molotof kokteyli atmalarının ardından ateş açtığını öne sürdü. Ordu sözcüsü, askerler arasında yaralanan olmadığını söyledi.

Siyonist işgal radyosu ayrıca, işgal ordusunun dün akşam, Tulkerem’in güneyindeki bir askeri teftiş noktasında Filistinli bir vatandaşı tutukladığını bildirdi. Radyo, Filistinlinin yanında Kalaşnikof marka silah ve mermiler bulunduğunu ve Filistinli vatandaşın bilinmeyen bir yere götürüldüğünü kaydetti.

Batı Yaka’nın kuzeyindeki Kalkiliya kazasına bağlı Azun köyünde ise, Filistinli bir genç, işgal ordusu devriyesine taş attığı gerekçesiyle Siyonist işgal güçleri tarafından kaçırıldı.

Başa dön tuşu
Bugün 16 Mayıs 2021 (27) içerik yüklenmiştir.