HaberlerDünyaFilistinOrtadoğu

İşgal atlındaki Filistin’in kuzeyinde iki İsrail polisi yaralandı

Siyonist kaynaklar, işgal atlındaki Filistin’in kuzeyindeki iki polisin araç altına alındığını bildirdi.

Yediot Ahranto gazetesinde yer alan haberde, işgal topraklarının kuzeyinde araç altına alınan iki Siyonist polisin sağlık durumunun ağır olduğu bildirildi.

İşgal rejiminin kanal 12 televizyonu, olayı yapanların firar etmeyi başardığını bildirdi.

Bu arada, Batı Şeria’ın değişik bölgelerinde ve işgal altındaki Kudüs’te dün  gece yine işgal güçleriyle Filistinli gençler arasında çatışmalar meydana geldi. Bu çatışmalarda işgalcilerin Filistinlilere gaz bombalarıyla ve lastik kaplamalı mermilerle saldırdıkları belirtildi. 

Çatışmalardan birinin Batı Şeria bölgesinin kuzey kesiminde yer alan Kalkilya şehrinin kuzey kontrol noktasında meydana geldiği bildirildi. İşgalciler burada çevredeki evlere doğru ses ve gaz bombaları attılar. Atılan gaz bombaları bu evlerde ikamet edenlerin ve etrafında bulunanların etkilenmelerine ve nefes alma zorluğu yaşamalarına neden oldu. 

Ramallah’ın kuzeydoğusunda yer alan Selvad beldesinin batı girişinde de çatışmalar meydana geldi. 

Kudüs’te Mescidi Aksa’nın yakınında yer alan Silvan semtinin Bi’ru Eyyub Mahallesi’nde de çatışmalar oldu. İşgalciler burada Filistinlilerin üzerine ses bombaları attılar. 

Filistin İslami Direniş Hareketi’nin (Hamas) Batı Şeria’daki basın bürosu tarafından 16 Eylül tarihinde hazırlanan rapora göre Özgürlük Tüneli eyleminden sonra 15 Eylül akşamına kadar geçen süre içinde Batı Şeria ve Kudüs’teki 123 farklı noktada 641 direniş eylemi gerçekleştirildi. 

Başa dön tuşu
Bugün 06 Aralık 2023 (6) içerik yüklenmiştir.