FilistinHaberlerOrtadoğu

İşgal devleti Filistin kimliğini yok edemedi

Filistin Başbakanı İsmail Heniyye, Siyonist işgal devletinin gelecek Filistinli nesillerin topraklarından, hak ve tarihlerinden kolay vazgeçeceklerini zannettiğini, fakat yeni neslin Filistin konusunda daha bilinçli yetiştiğini ve haklarına daha fazla bağlı kaldığını gördüğünde hayal kırıklığına uğradığını ifade etti.

Başbakan İsmail Heniyye bu açıklamalarını Topraklar İdaresi’ni ziyaretinde yaptı. Ziyaret esnasında bakanlığın önceki yıllarda gerçekleştirdiği projeleri yerinde gördü.

İsmail Heniyye ziyaret esnasında, Topraklar İdaresi’ndeki görevlilerin Filistinlilerin vatan, toprak, namus ve malları üzerindeki güvenilir bekçileri olduğunu ifade etti.

Bakanlıkta kendisine gösterilen 1920 yıllarına ait haritaların bu toprakların buradaki asli halkın malı ve özel mülkiyeti olduğunu ortaya koyduğunu ifade eden Heniyye şöyle devam etti: “Buradaki topraklar ve Kudüs bizimdir. Denizden nehre kadar bizimdir. Bunu isteyen kabul eden eder, isteyen de etmez. Ancak birilerinin bunu kabul etmemesi, bu toprakların Filistin halkına ait olduğu gerçeğini ortadan kaldırmaz. Bizler, burada hak sahibiyiz. Bu topraklar bize ait ve onu şehitlerin kanıyla sulamışız.”

Başa dön tuşu
Bugün 28 Kasım 2022 (18) içerik yüklenmiştir.