FilistinHaberlerOrtadoğu

İşgal devleti müzakere öncesi ön şart kabul etmiyor

Siyonist işgal yönetiminden bir yetkili, bugün (16 Ağustos Pazartesi) verdiği demeçte Siyonist işgal hükümetinin Filistinlilerle doğrudan müzakerelere başlamak için ortaya atılan ön şartları reddedeceğini açıkladı.

Fransız Haber Ajansı’na konuşan Siyonist yetkili, işgal hükümetinin ön şartsız olmak koşuluyla doğrudan müzakerelere hemen başlamaya hazır olduğunu söyledi.

Siyonist yetkili daha sonra şöyle dedi: “Doğrudan müzakereleri yeniden başlatmayı reddederek çok değerli bir vakit kaybeden Filistinliler (Oslo takımı), görüşülmesini istedikleri tüm sorunları doğrudan müzakere masasına getirebilirler.”

Siyonist Radyo ve Ordu Radyosu başta olmak üzere Siyonist basın-yayın organları, yedi bakandan oluşan güvenlik kabinesinin Ortadoğu Dörtlüsü’nün doğrudan müzakerelerle ilgili bildirisini herhangi bir ön şart içermesi durumunda reddetmeyi kararlaştırdığını söyledi.

Siyonist Radyo, işgal devletinin Ortadoğu Dörtlüsü’nün doğrudan müzakerelere yeniden başlama çağrısını kabul etmeyeceğini ve Amerika Birleşik Devletleri’nin “daha dengeli ifadelerle” tek başına yapacağı çağrıyı bekleyeceğini bildirdi.

Başkanlık süresi sona eren Mahmud Abbas, geçen hafta yaptığı açıklamada, doğrudan müzakerelere başlamak için öne sürdüğü şartlardan vazgeçtiğini ve Ortadoğu Dörtlüsü’nün 19 Mart 2010’da yayınladığı kararına uygun bir şekilde davet etmesi halinde Siyonist işgal devletiyle doğrudan müzakerelere hazır olduğunu söylemişti.

Başa dön tuşu
Bugün 11 Ağustos 2022 (2) içerik yüklenmiştir.